Základní škola a Mateřská škola Bujanov, příspěvková organizace
Základní škola a Mateřská školaBujanov

Nabídka práce: bližší informace v obsahu základní školy

Stanovení úplaty

Úplata ve školní družině

Obecná ustanovení

Na základě ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, vydávám jako statutární orgán školy tuto směrnici.

Působnost a zásady směrnice

Tato směrnice upravuje podmínky pro stanovení úplaty za zájmové vzdělávání a její snížení či prominutí.

Zásady směrnice:

• je vydána písemně,
  • je v souladu s právními předpisy,
  • vzniká na dobu určitou
  1. Přihlašování a odhlašování
    1. Ve školní družině je určena ředitelem školy vychovatelka, která zajišťuje přihlašování a odhlašování účastníků, vybírání úplaty, předávání informací rodičům, vyřizování námětů a stížností.
    2. Přihlašování a odhlašování účastníků ze ŠD je prováděno na základě písemných žádostí rodičů účastníka. O přijetí účastníka k činnosti družiny ve formě pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činnosti, spojené i s pobytem mimo školu se rozhoduje na základě písemné přihlášky. Součástí přihlášky k pravidelné výchovné, vzdělávací a zájmové činností je písemné sdělení zákonných zástupců účastníka o rozsahu docházky a způsobu odchodu účastníka z družiny.
    3. O zařazení účastníků do školní družiny rozhoduje ředitel školy.
  2. Stanovení výše úplaty ve družině
    1. Výše úplaty nesmí překročit 100 % průměrných skutečných neinvestičních výdajů na účastníka v uplynulém kalendářním roce ve stejné nebo obdobné činnosti. Do rozpočtovaných výdajů, popřípadě do skutečných neinvestičních výdajů se nezahrnují výdaje na platy, náhrady platů, nebo mzdy a náhrady mezd, na odměny za pracovní pohotovost, odměny za práci vykonávanou za základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr a odstupné, na úhradu pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a na úhradu pojistného na všeobecné zdravotní pojištění, na příděly do fondu kulturních a sociálních potřeb a ostatní náklady vyplývající z pracovněprávních vztahů, na nezbytné zvýšení nákladů spojených s výukou účastníků, na učební pomůcky a rovněž výdajů na další vzdělávání pedagogických pracovníků, na činnosti, které přímo souvisejí s rozvojem škol a kvalitou vzdělávání, poskytované ze státního rozpočtu.
    2. Ředitel školy touto směrnicí stanovil příspěvek rodičů účastníka na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ve školní družině na 0,- Kč měsíčně za jedno dítě s účinností od 1.9.2021.Tato částka platí i pro každého dalšího účastníka v případě docházky sourozenců do školní družiny.
    3. Výši úplaty může ředitel snížit nebo od úplaty osvobodit, jestliže
      1. účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi podle zákona o pomoci v hmotné nouzi,
      2. účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči podle zákona o sociálních službách, nebo
      3. účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte podle zákona o státní sociální podpoře a tuto skutečnost prokáže řediteli.
  3. Podmínky úplaty
    1. Úplata je splatná předem, dohodnou-li se rodiče s vychovatelkou, mohou úplatu zaplatit ve dvou splátkách – za období září až prosinec a leden až červen.
    2. Pokud za účastníka není úplata uhrazena, vedoucí vychovatelka školní družiny o tom uvědomí ředitele školy nejpozději do jednoho měsíce. Ředitel školy může rozhodnout o případném vyloučení účastníka ze školní družiny.
  4. Závěrečná ustanovení
    1. Kontrolou provádění této směrnice je pověřena vychovatelka školní družiny.
    2. Zrušuje se předchozí znění této směrnice. Uložení směrnice v archivu školy se řídí spisovým řádem školy.
    3. Směrnice nabývá účinnosti dnem: 1.9.2021

Bujanově, dne 1.8.2021

Mgr. Olga Floriánová

Příloha č. 1 - Stanovení úplaty ke stažení  (99.8 kB)
Příloha č. 2 - Prominutí úplaty ke stažení  (83.42 kB)

dnes, čtvrtek 9. 5. 2024
skoro jasno 14 °C 4 °C
neděle 12. 5. polojasno 12/3 °C

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Sníh v máji - hodně trávy.