Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní škola a Mateřská škola Bujanov, příspěvková organizace
Základní škola a Mateřská školaBujanov

Nabídka práce: bližší informace v obsahu základní školy

POHYB JE RADOST - RADOST JE POHYB

POHYB JE RADOST - RADOST JE POHYB 1

Veďme děti ke sportu a k pohybu a nenechme je sedět s telefonem v ruce. Základy, které položí jako malé, si ponesou celý život. Je na nás, jaké základy to budou.

Pozitivní vliv pohybu na zdraví se nedá zpochybnit. Pro lidské tělo je to přirozená činnost, při které se rozvíjí a sílí. Pohybová aktivita se právem považuje za jeden z nejdůležitějších pilířů .

V dnešním moderním světě, kde nás moderní technologie svádějí k pasivitě, je klíčové udržet děti aktivní a podporovat jejich účast v různých sportovních aktivitách.

Dostatečná rozmanitost pohybu jim pomáhá rozvíjet různé dovednosti. Kombinace různých druhů pohybu má celou řadu pozitivních účinků: zlepšuje vytrvalost, obranyschopnost organismu, posiluje svaly, zpevňuje kosti a podporuje duševní zdraví dítěte.

Při herních aktivitách navíc děti rozvíjejí sociální dovednosti. Týmový sport nebo cvičení ve skupině učí děti spolupráci, zodpovědnost a trpělivost. Pochopí, že jsou oblasti, ve kterých jsou lepší než ostatní a některé oblasti, ve kterých je to naopak. Musí spolu komunikovat a spolupracovat za účelem dosažení společného cíle. Zároveň tak budují a rozvíjejí vzájemnou důvěru a respekt. Co je ale neméně důležité: užijí si u toho i spousta zábavy!

Za ŠD vychovatelka Olga Korecká

Datum vložení: 1. 6. 2024 13:27

dnes, pátek 21. 6. 2024
déšť 30 °C 15 °C
sobota 22. 6. déšť 22/13 °C
neděle 23. 6. skoro jasno 23/12 °C
pondělí 24. 6. skoro jasno 25/12 °C

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Na svatého Aloise, poseč louku, neboj se.

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na